Fiber Optik Sistemler

Fiber optik kablolar ışık sinyalinin gönderildiği camdan veya plastikten imal edilmiş çekirdek kısmı ve çekirdek üzerine uygulanan akrilik kaplama ile istenilen renklerde kaplanarak gevşek ve sıkı tüpler içerisine yerleştirilen, mukavemet elemanı olarak cam elyaf ve kevlar ile güçlendirilip koruyucu bir dış kılıf ihtiva eden kablo çeşididir.

CAT6 Sistemler

CAT6 kablolar genel de güvenlik sistemlerinde, ofis ortamlarında ve ethernet bağlantılarında kullanılan kablolardır. CAT6 kablolar CAT5 kablolar gibi ses, görüntü ve veri aktarımı için kullanılırlar. Bu kablo türü 250 MHz veri aktarım hızına ve 1 Gbps bant genişliğine sahiptir.

CAT7 Sistemler

CAT7 kablo ethernet bağlantılarında kullanılan bir kablo türüdür. Özellikle elektromanyetik parazitlenmenin çok olduğu iş yerlerinde ki bilgisayar ağlarında ve özel güvenlik sistemlerinde kullanılır. 1 Gbps ve 10 Gbps arasında bant genişliğine sahip olan bu kablolar aynı zamanda maksimum 900 MHz veri aktarım hızına sahiptir.

Modem

Modem, bilgisayarların genel ağa bağlantısını sağlayan ve bir bilgisayarı uzak yerlerdeki bilgisayar bağlayan aygıttır.

Switch

Switchler aynı networkdeki bilgisayarları bağlamaya yararlar ve İnternet erişimi sağlamazlar.

Kabin

Ofis ya da evlerde kullanılan bilgisayar sistemlerinin düzenini ve güvenliğini sağlayan kasalardır. Özellikle bilgi işlem merkezleri ve sistem odalarında, veri depolanan ya da iletişimi sağlayan donanımların organize bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan ve onları dış etmenlere karşı koruyan kabinler, ihtiyaçlara göre çeşitli boyut ve özelliklere sahiptirler.